Organizator:

Konferencja: Hotel Investors Meeting

09:45 - 17:00
MTP
Organizator: MTP Grupa
Już po raz siódmy spotkamy się na ogólnopolskiej konferencji HOTEL INVESTORS MEETING w Poznaniu!
Zobacz więcej

Master Class Show

10:00 - 16:00
MTP
Organizator: MTP Grupa
Pokazy i warsztaty kulinarne z udziałem znakomitych szefów kuchni. Wystąpią m.in. zwycięzcy Kulinarnego Pucharu Polski: Paweł Salomon, Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski, a także Adam Adamczak z Concordia Taste, finalista TOP CHEF, Ewa Drzewicka - cukiernik, złota medalistka Olimpiady Kulinarnej IKA 2020 oraz Mistrzostw Świata, Józef Sadkiewicz - praktyk i ekspert w branży zbożowo-młynarsko-piekarskiej oraz kulinarnej.
Zobacz więcej

Chefs Academy 2021 z redakcją Restaurant Management

10:00 - 16:00
MTP
Organizator: MTP Grupa
Chefs Academy to warsztaty ze znakomitymi szefami kuchni organizowane przez redakację dwumiesięcznika Restaurant Management. Zajęcia każdego dnia prowadzi inny szef kuchni!
Zobacz więcej

Forum Piekarskie Zdrowe Pieczywo

10:00 - 16:00
MTP
Organizator: MTP Grupa
Wydarzenie kierowane jest w szczególności do osób związanych z branżą piekarską, a więc do zawodowych piekarzy oraz cukierników, a także do uczniów szkół zawodowych o profilu piekarskim i cukierniczym. Sercem Forum Piekarskiego- Zdrowe Pieczywo będzie zlokalizowana na terenie ekspozycji targów POLAGRA profesjonalna przestrzeń piekarska, w której odbywać się będą przede wszystkim pokazy mistrzów piekarnictwa.
Zobacz więcej

Konkurs Master Baker

10:00 - 14:30
MTP
Organizator: MTP Grupa
Mistrzowie wypieków pokażą swoje umiejętności podczas targów POLAGRA.
Zobacz więcej

Najnowsze trendy i obowiązki prawne w oznakowaniu, opakowaniu i dystrybucji żywności

13:00 - 14:30
Pawilon 5 | Speakers' Corner
Organizator: MTP Grupa
Podczas szkolenia przedstawione zostaną najnowsze trendy w oznakowaniu – informacja o śladzie węglowym, eko-score, planet-score, nowe warunki stosowania nutrii-score. Omówione zostaną kontrole żywności na nowych zasadach, a także zagadnienia związane z podwójną jakością żywności i nową ustawą o przeciwdziałaniu wykorzystywania przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Prowadzący odpowiedzą także na pytanie czy czeka nas rewolucja w systemie odzysku opakowań.
Zobacz więcej

Ulga na robotyzację w przedsiębiorstwach branży spożywczej oraz opakowaniowej

15:15 - 15:45
Pawilon 5 | Speakers' Corner
Organizator: MTP Grupa
W ramach Polskiego Ładu, od 2022 roku rząd przewiduje wprowadzenie pakietu ulg podatkowych, m.in. ulgi na robotyzację.Ulga pozwoli na odliczenie od dochodu 50% kosztów kwalifikowanych związanych z inwestycjami na robotyzację rozumianą jako automatyzację stanowisk pracy. Podczas prelekcji producenci z branż spożywczej i opakowaniowej poznają założenia, zasady działania ulgi na robotyzację oraz uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania od eksperta - doradcy podatkowego Anety Saramak.

Producenci maszyn dla przemysłu spożywczego jako beneficjenci ulgi na działalność R&D

15:45 - 16:15
Pawilon 5 | Speakers' Corner
Organizator: MTP Grupa
Ulga B+R umożliwia przedsiębiorcom prowadzącym działalność badawczo-rozwojową dwukrotnie odliczyć wydatek poniesiony na rozwój działalności innowacyjnej i zapłacić niższy podatek dochodowy. W czasie prelekcji doradca podatkowy Bartosz Mroczkowski w praktyczny sposób wyjaśni, jak działa ulga na badania i rozwój w branży produkcji maszyn. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jakie prace stanowią działalność badawczo-rozwojową, jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z ulgi.