Organizator:

O targach

Podziel się

POLAGRA to wydarzenie o najdłuższej tradycji biznesowej w Polsce, jedno z kluczowych wydarzeń branży spożywczej i HoReCa. Tegoroczna edycja wydarzenia zaplanowana została na dni 4-6 października.

 

Ekspozycja

Niewątpliwym atutem targów POLAGRA jest ich różnorodność i to się na pewno nie zmieni. Ekspozycja budowana jest w oparciu o trzy równoległe salony FOOD, FOODTECH oraz HORECA. Udział w targach potwierdzili już między innymi: liczna grupa spółdzielni mleczarskich, a także Krajowa Rada Drobiarstwa – instytucja zrzeszająca polskich producentów drobiu. Przygotowana zostanie również specjalna strefa, na której swoją ofertę zaprezentują polscy producenci mięsa. W targach uczestniczyć będą także liderzy innych gałęzi jak na przykład Krajowa Spółka Cukrowa – największy producent cukru w Polsce i w Europie.

Mocnym punktem ekspozycji targów POLAGRA będzie poza tym ekspozycja technologii dla branży spożywczej. Utworzy ja liczne grono firm dostarczających maszyny i urządzenia, w tym kompletne linie produkcyjne, dla przemysłu mięsnego, piekarniczego i innych producentów wyrobów spożywczych, a także dostawcy systemów chłodniczych, filtrujących czy rozwiązań do konfekcjonowania i pakowania.

Program wydarzeń

Kluczowym wydarzeniem w tym roku będzie POLAGRA EXPORT MEETING – kongres wspierany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, który odbędzie się drugiego dnia targów - 5 października 2021.

W ramach wydarzenia planowane są prezentacje poszczególnych grup produktowych, rozmowy na temat perspektyw rozwoju polskiego eksportu czy barier wejścia na rynki zagraniczne. Program kongresu >>

Ponadto, targom towarzyszyć będą inne wydarzenia, w których smak i wysoka jakość produktów spożywczych odgrywać będzie wiodącą rolę. Planowane są między innymi:
  • warsztaty kulinarne Master Class Show, które poprowadzą znakomici szefowie kuchni, w tym zwycięzcy konkursu Kulinarny Puchar Polski - Paweł Salamon, Bartosz Fabiś, Michał Kozłowski, a także Ewa Drzewicka - złota medalistka Olimpiady Kulinarnej IKA 2020 oraz Mistrzostw Świata, Adam Adamczak i Józef Sadkiewicz
  • Chefs Academy - warsztaty kulinarne pod patronatem redakcji Restaurant Management
  • konkurs dla piekarzy MasterBaker
  • Forum Piekarskie - Zdrowe Pieczywo
  • 7. edycja konferencji Hotel Investors Meeting.
Są już z nami Program wydarzeń 2021 Bilety

Formuła targów

Tegoroczna formuła targów połączy spotkania w przestrzeni wystawienniczej ze spotkaniami online, które będzie można odbyć za pośrednictwem platformy internetowej opartej na działaniu sztucznej inteligencji wykorzystywanej w kojarzeniu partnerów biznesowych.

 

 

To znacznie rozszerzy zakres targów POLAGRA. Obie przestrzenie do prowadzenia rozmów nie wykluczają się, ale tworzą symbiotyczne rozwiązanie, które pozwala zarówno na więcej spotkań w firmie, jak i na efektywniejszy rozwój sieci relacji z partnerami zagranicznymi, nawet w przypadku ograniczeń w podróżowaniu.

Dostęp do platformy zapewniony jest wszystkim uczestnikom targów w ramach biletu lub zaproszenia na targi stacjonarne!

Internetowa Platforma Spotkań Bilety

Promocja polskiej żywności

 

Proeksportowe cele na POLAGRZE realizowane są przede wszystkim w ramach projektu Hosted Buyers, w ramach którego aranżowane były bezpośrednie spotkania producentów z wyselekcjonowaną grupą kupców zagranicznych. W  poprzednich edycjach w programie wzięło udział ponad 100 przedstawicieli sieci handlowych z takich krajów jak: Rosja, Ukraina, Estonia, ZEA, Algieria, Włochy, Belgia, Wielka Brytania, Chorwacja, Francja, Rumunia, Izrael, Liban, Białoruś czy Arabia Saudyjska.

- Hosted Buyers to bardzo istotny element targów pozwalający promować polską żywność na rynkach zagranicznych. Nie wyobrażamy sobie, by mogło go zabraknąć podczas tegorocznej edycji. Nasze prace związane platformą online służącą do umawiania spotkań biznesowych niewątpliwe pomogą nam wzmocnić ten punkt programu POLAGRY – objaśnia Dariusz Wawrzyniak.

Warunki uczestnictwa